grocery cost thread its crazy!

AstroTurf

Flashlight Enthusiast
Joined
Jan 21, 2020
Messages
1,172
Location
RVA USA
Pigly wiggly has chicken quarters for 70 a pound .its lot of work when I buy them since it comes in 10 pound bag. So I must separate thighs from drum sticks then vacuum pack them all. But I'll have food ready to go. Hect even a can of tuna now is 1 buck and after you remove water I'd bet it weight 4 ounces
i pay 1.98 for a can of tuna here...
 

raggie33

*the raggedier*
Joined
Aug 11, 2003
Messages
13,542
Back in the day on a good day I'd treat my self to a can of tuna and that Mac n cheese in box that has the cheese in the foil pack you don't need to add butter or milk. If the day was perfect I'd get a gallon a milk and I'd drink that whole gallon in a day lol . Good days o full milk not that half stuff
 
Top